Star Statement International - Celebrity Statements Worldwide
New Star Statements
Categories / Entries
Madonna Music 182
Keira Kneitley Movie 46
Karl Lagerfeld Fashion 37
davidgerstein02.jpg Arts 30
Frank Gerber Literature 15
Sergey Brin Business 20
Barack Obama Politic 22
Françoise Barré-Sinoussi Sience 2
David Beckham Sport 18
Sergey Brin Internet 10
Advertisement
seitenbanner elke1..jpg
Advertisement
Advert_Schneider_rechts.jpg
Advertisement
boxjasmina.jpg
New Star Statements / Ziynet Sali

 

 

Ziynet sali.jpg

Ziynet Sali, Turkish singer-songwriter,
Photoquelle: Gökay Özkan Management

 

www.ziynetsali.net

 

ziynet sali – 'ruya' officla video

 

Ziynet sali 2.jpg

Ziynet Sali, Turkish singer-songwriter,
Photoquelle: Gökay Özkan Management

 

Biography - Ziynet Sali

 

Evcilik oyunlarında bile hep şarkıcı rolünü oynar. 

 

Kendini bildi bileli önce ailesinin sonra eğitimi boyunca tüm okullarının solisti olur. 

Böylece küçük yaşlardan itibaren müziğin peşinden koşmaya başlar. Çocukluğunun ilk altı yılını İngiltere'de geçirir.

Yedi yaşında ailesinin dönüş kararı ile artık Kıbrıs'tadır. Lise eğitimini tamamladıktan sonra K.K.T.C Kültür BakanığıTSM Korosu'nun en genç solisti olur.

 

Bu sıralar aklı fikri müzik eğitimini sürdürmeye takılmıştır ve hedef İstanbul'dur.

Sonraki yıl TSM ve THM dersleri alarak İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarı'na hazırlanır.

 

1994 yılında girdiği sınavı başarıyla geçer ve artık hayallerinin şehri İstanbul'da müzikeğitimine başlamıştır. Eğitimine devam
ederken profosyonel sahne çalışmalarına piyano eşliğinde İngilizce ve Latin şarkılar söylereyek ilk adımını atar. 1999 yılında
konservatuardan  dördüncülükle mezun olur. Artık müzik öğretmenidir ancak atamasının yapılmaması üzerine profosyonel müzik çalışmalarına devam eder. İngilizce, Latince ve Türkçe repertuarını geliştirirken bir taraftan da dönemin popüler bir  plak şirketinde çalışmaya başlar. Böylece bir çok  albüm prodüksiyonun yapım ve üretim sürecine tanıklık ederek bu konuda tecrübe kazanır.

 

2000 yılında aynı plak şirketinden yayınlananilk albümü BA-BA  müzik severlerle buluşur. Albümde A-PAPA isimli Yunan şarkının Türkçe cover'ı da yer almaktadır. BA-BA isimli bu şarkıyı Türkçe ve Yunanca yorumlar ve Yunanca aksanı ile dikkat çeker. Bunun üzerine Yunanca eğitimine ve repertuar çalışmalarına ağırlık verir.

 

Böylelikle prodüktörünün de önerisiyle Türkçe - Yunanca şarkıları yorumlayan ve zengin sahne sovlarıyla iki kültüre ait ögeleri bir araya getirerek hazırladığı konserlerle kısa sürede büyük ilgi görür.

 

2004 yılında yayınladığı ikinci albümü "Amman Kuzum" ülke çapında ses getirir.

2006 yılında "Mor Yıllar " isimli üçüncü solo albümü yayınlanır.

 

Bu albümde yer alan "Zordur Oğlum" isimli şarkı ile ilk kez ülkesini uluslararası bir yarışmada temsil eder ve "Euro Dance Uluslarası İnternet Yarışması'nda tüm Avrupa'da yapılan halk oylamasıyla birincilik kazanır. Türkiye'de yaptığı albümler ve konserlerle başarısını pekiştirmeye devam ederken Yunan medyasının da dikkatini çeker. Türk ve Yunan Kültürü'nü ve şarkılarını popular boyutta projelendirerek hayata geçiren ilk Türk kadın sanatçı olarak kendisine"Barış Elçisi" ünvanı verilir.

 

Müziğin sınırsızlığı içinde kendi sınırlarını geliştirmeyi felsefe edinen Ziynet Sali aynı zamanda ruhunda yer alan Akdeniz'in egzotizmi ve romantizminin izlerini müziğine de yansıtma arzusundadır. Bu arzusunu 2008 yılında yayınladığı dördüncü solo albümü "Herkes Evine" ile gerçekleştirir. Sezen Aksu, Sinan Akçıl, Mustafa Ceceli. gibi ülkenin önemli söz yazarı, besteci ve aranjörleriye birlikte çalıştığı albüm müzik listelerinde uzun süre ilk sıralarda yer alır. Albümden"Herkes Evine" ve "Beş Çayı" isimli şarkıları o yılın en çok dinlenen şarkıları arasındaki yerini alır. Aynı yıl "Bizde Böyle" isimli Sezen
Aksu imzalı ilk single çalışması ile müzik severlerle buluşur. Single şarkısı ve farklı klibi ile yılın en çok konuşulan projelerinden biri olur.


Albüm çalışmalarına büyük bir titizlik ve hep gelişmeye yatırım yaparak devam ederken verdiği konserler ve sahne şovlarıyla artık
ülke çapında büyük ilgi gören ve aranan bir konser sanatçısı olmuştur.

 

2010'da yılın ilk günü yayınlanan "Rüya" isimi ikinci single'ı radyo play listlerini ölçümleyenuluslarası müzik ölçümleme
şirketiwww.niselsenmusicontrol.com verilerine göreyılın en çok çalınan şarkısı olur ve Kral Tv tarafından ödüle layık görülür.

Şarkı aynı yılın dijital müzik platformlarında en çok indirilen ilk dört şarkısı arasında da yerini alır .

 

2010 yılını "Bize Yeter" isimli üçüncü single çalışması ile kapatır. Fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut'un objektifiyle görüntülenen kapak fotoğrafları ve bir müzik albümü için bir ilk olan İstanbul'da yaptığı billboard çalışmaları büyük beğeni toplar.

 

2009 ve 2011 yılları arasında ülkemizin önemli müzik adamlarından Ozan Doğulu'nun iki albümünde Tarkan, Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Mustafa Ceceli, Kenan Doğulu, Okan Bayülgen gibi sanatçılarla birlikte konuk sanatçı olarak yer alır. 2011 yılında yine konuk sanatçı olarak yer aldığı Enbe Orkestrası & Bahzat Gerçeker "Kalbim" isimli albümünde seslendidiği "Dolaşayım Damarlarında" isimli şarkısı ile büyük beğeni toplar.

 

Şu günlerde 2012 yılında yayınlamak üzere hazırlıklarına devam ettiği yeni albümü için Ozan Çolakoğlu, Ozan Doğulu ve Mustafa Ceceli gibi müzisyenlerle stüdyo ve kayıt çalışmalarında olan Ziynet Sali bir taraftanda konserlerine devam etmektedir.

 

Biography : Ziynet Sali

She always plays the role of a singer even at play house. For as long as she has known herself, she has become the soloist first of her family then of all the schools during her education. Hence she goes after music beginning from an early age.


Initial six years of her childhood passed in England. She moved to Cyprus upon her family’s decision to return back and settle there. After she completed her high school education she became the youngest soloist of TSM chorus of the Ministry of Culture of the Turkish Republic of Northern Cyprus.

During those years she has always thought of continuing her music education and the target was İstanbul.

In the forthcoming year she gets Turkish Classical Music and Turkish Folk Music courses to get prepared for entry to the Conservatory of İstanbul Technical University.


She successfully passes the entry examination in 1994 and starts her music education in the city of her dreams. During her education she takes the first step to take the stage professionally by singing English and Latin songs accompanied by piano. She graduates from the conservatory in 1999 ranking forth. Now she is a music teacher. However the delay in assignation of her as a music teacher leads to the continuation of her professional music works. While extending her repertoire of songs in English, Latin and Turkish she starts working in a popular recording company of those years. She witnesses the production of many album production processes and gains experience on the line.


Her first album BA-BA released in 2000 by the company she works for, gets her together with the music lovers. Turkish cover of the Greek song A-PAPA was included in the album. She sings the song BA-BA in Turkish and in Greek and her Greek accent draws attention. Therewith she concentrates on her Greek language education and Greek songs repertoire. Upon suggestion of her producer she performs concerts on Turkish – Greek songs and superb stage shows gathering the elements of two cultures. The shows raise considerable interest in a short time. Her second album “Amman Kuzum” (Oh my lamb) released in 2004 creates a tremendous impression countrywide. Her third solo album “Mor Yıllar” (Purple Years) is released in 2006. She represents her country in an international contest for the first time with the song “Zordur Oğlum” (It is hard my son) included in the album and wins the first prize in “Euro Dance International Internet Contest” with the votes of the public in Europe. While solidifying her successes with the albums and concerts in Turkey she draws attention of the Greek media as well. She gets granted the title of “Peace Envoy” as the first woman singer actualizing the Turkish and Greek Culture and songs in popular dimensions.

Ziynet Sali adopting the philosophy of extending her own boundaries under the boundlessness of music in the same breath, desires to reflect the impression of Mediterranean exoticism and romanticism in her music. She brings this desire into life by releasing her fourth solo album “Herkes Evine” (Everybody to Home) in 2008. The album she made with the cooperation of significant tunesmiths, composers and arrangers of the country such as Sezen Aksu, Sinan Akçıl, Mustafa Ceceli was placed at or near the top of the music charts for a long time. The songs “Herkes Evine” (Everybody to Home) and “Beş Çayı” (Five o’clock tea) keep their place among the most listened songs of the year. She meets the music lovers with her first single “Bizde Böyle” (It is like this for us)written by Sezen Aksu. It becomes one of the most spoken projects of her.

 

With the concerts and stage shows she performed while continuously investing on the development of album works meticulously, she has become a very popular concert singer in demand countrywide.

Her second single “Rüya” (Dream) released on the first day of 2010 becomes the most played hit on radio channels based on the data of the international music measurement company that rates radio play lists and she wins a prize of Kral TV. The song gets a place among the first four of the most downloaded songs on digital music platforms in the year.

She closes 2010 with her third single named “Bize Yeter” (Good enough for us). Her photographs on the covers of the magazines shot by the objective of the photographer Mehmet Turgut and her billboard works first time made in İstanbul for her album is very much liked by the public.

Together with the artists such as Tarkan, Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Mustafa Ceceli, Kenan Doğulu, Okan Bayülgen she gets her place as a guest artist in two albums of Ozan Doğulu, one of the most significant musicians of our country, released between 2009 and 2011. She gets great admiration by her song “Dolaşayım Damarlarında” (Let me Circulate in your Blood Vessels) she sang as a guest star in the album “Kalbim” (My Heart)of Enbe Orchestra & Bahzat Gerçeker in 2011.  

While being engaged with studio and recording works together with the musicians such as Ozan Çolakoğlu, Oçan Doğulu and Mustafa Ceceli for the preparations of her new album to be released in 2012, Ziynet Sali continues her concerts in the meantime


StarStatements.com möchte sich bedanken bei:
Ziynet Sali
& Gökay Özkan ( Management )

Frank Gerber
Star Statement / Celebrity Statements

Star Statement

Back

 

Soon online ...

 

New Star Statements: Sunrise Avenue | His Holiness the 14th Dalai Lama | Nico Rosberg | Kai Ebel | Tom Beck | Annett Louisan | Devin Miles | Frank Gerber | Ina Mueller | Marianne Rosenberg | Frauke Ludowig | Vitas | Frida Gold | Elke Jeinsen | Antonella Bucci | Heiner Meyer | Joy Denalane | Fredrika Stahl | Silvia Kainka | Kitty Kat | Nick Carter | Lucenzo | Pigeon John | Kimbra | Brandon Howard | Groove Coverage | David Gerstein | Jack Culcay | Gabo | Katharine Mehrling | Shakura Aida | Christine Mayer | Not Called Jinx | Matt Dusk | Spencer Day | Barry Manilow | Brian Culbertson | Ekaterina More | Slash | 81db | MOOJAH | Genta | Andre Tannenberger | Edward Maya | Kerstin Linnartz | Jessica Stockmann | A5 Richtung Wir | Inna | Cashier No9 | Joyce Jonathan | Sunshine Anderson | Alex Velea | Ava Rocks | Youn Sunnah | Nevio | Stream Of Passion | Laura Jansen | Francisca Urio | Claudia Acuna | Julia Dietze | MissLi | Shonlock | Tara Priya | Sick of Sarah | Rene Lopez | Lori Jenaire | Chromeo | Lou Bega | Randy Ford | Ani Lorak | Sonja Zietlow | Silvia Dias | Henry Maske | Ava | La Fee | Umberto Tozzi | Subway | Alexandra Stan | Simone Kermes | Klee | Vic Anselmo | Selah Sue | Neverest | Zweitfrau | Malina Moye | Sak Noel | Linda Teodosiu | Peter Ruetten | Yakoto | Marina Celeste | Liebe Minou | Guano Apes | Frank Ramond | Aural Vampire | Dante Thomas | Brooke Fraser | Madina Lake | Caethe | Andy Grammer | Jamie Woon | Imany | Catie Curtis | Mattyas | Chris Willis | Betsie Larkin | Aitan | Basto | Amber Rubarth | Randy Ford | Appassionante | Ziynet Sali | Jaguar Wright | Diane Birch | Sola Rosa | Bonaparte | Miranda Brooke | Ricardo Munoz | Ilhama | Ruxandra Bar | Lina Button | Jack Beauregard | Olivia NewtonJohn | Tarja Turunen | James Rosenquist | Ardian Bujupi | Alannah Myles | Veronica Maggio | Plain White TS | Scorpions | Davis Redfield | Andreas Bourani | Miss Baby Sol | Deine Jugend | Inna Modja | Daniela Brooker | Glasperlenspiel | Zayra | Principe Valiente | Tying Tiffany | The Slot | Rasheeda | Kristina Maria | Valerie | Tom Hugo | Tatiana Okupnik | Charles Fazzino | Ellie White | Ivi Adamou | Johannes Cordes | YaHa | Gerina | Lazee | Android Lust | Johannes Strate | Tim Bendzko | Samy Deluxe | Wynter Gordon | Los Colorados | Parov Stelar | Alex Mica | Milk Inc | The Disco Boys | Right Said Fred | Harris and Ford | Noelia | Arno Cost | Akcent | Mobilee | Afrojack | Kim Gloss | Soluna Samay | Marco Carta | Eisbrecher | Celia | Yolanda Be Cool | Adrian Sina | Lord Of The Lost | Ich Kann Fliegen | Julissa Veloz | Donkeyboy | Tooji | Laurence Jenkell | Lovex | Willy Moon | Tara McDonald | Ida Corr | Crystal Waters | Medina | Viky Red | Sisse Marie | Amanda Mair | Zazou | Oceana | The BossHoss | DJane HouseKat | Official Hot Mess | Mike Candys | Alex Clare | DJ Lord Jazz | Edgar Askelovic | Akcent | Yuna | Serebro | Laurent Wery | The Mynabirds | Timomatic | Nahiba | Matt Toka | Mauro Perucchetti | Jack Holiday | Alice Francis | Avicii | Lana Del Rey | Patrick Miller | Radio Killer | Axel Tony | Jasmine Kara | Tape Five | Emma Hewitt | Little Boots | Katzenjammer | Of Monsters and Men | Triggerfinger | Mic Donet | Noah Stewart | Bobby Womack | Fun | Loreen | Iona Blum | Bat for Lashes | Graffiti6 | Gerard | Miriam Bryant | Asaf Avidan | Jessie Ware | Swedish House Mafia | Beth Hart | Leslie Clio | Sharon Doorson | Taryn Manning | Cherri Bomb | Mia Martina | Sarah Hackett | The Young Professionals | Caro Emerald | Bryan Ferry | Neon Hitch | Kobra and the Lotus | Arthur Higelin | Cierra Ramirez | Richard Durand | Michael Canitrot | Ally Sereda | Miu | Death by Chocolate | Deap Vally | Skip The Use | TinkaBelle | Ola Svensson | Nick Howard | Dolcenera | Jake Bugg | Kris Menace | Rainy Milo | Jeff M Dixon | Any Color Black | Yen | Destination Anywhere | Black and Jones | Alina Devecerski | A Life Divided | Ramona Rotstich | Mia Diekow | Linda Hesse | Soehne Mannheims | Icona Pop | Emeli Sande | Bastian Baker | Caroline Chevin | Ntjam Rosie | Flavia Coelho | Sandra Nkake | Follow YourInstinct | Lauter Leben | Jaqee | Thomas Azier | The Dollyrots | Bella Wagner | Alt-J | Iggy Azalea | Nena | Olly Murs | Toya DeLazy | Amanda Jenssen | Eddie TheGun | Neon Dogs | Grimes | Olafur Arnalds | Rykka | Le Kid | Marco Mengoni | MSMR | Wild Belle | Anthony Callea | Zibbz | Sade Serena | Jack Savoretti | Richard Orlinski | Aino Venna | Como | Coastal Cities | Too Tangled | Gabrielle Aplin | Jonas Myrin | Youthkills | ZAZ | The Deer Tracks | Kensington | Nicole Musoni | Baby K | Amplify Dot | PHONOFLaKES | ME the Band | Margaret Berger | Last Like Deep | Kodaline | Lorde | Tomorrow´s World | Claire | Jessie J | Emmelie de Forest | CSS | Benjamin Clementine | Tricky | Carmen Villain | Ace Wilder | Eklipse | Sharon Doorson | Carlos Vives | Emilie Autumn | Jesper Munk | Lady Antebellum | Ryan Sheridan | Juveniles | Hot Chelle Rae | SIRPAUL | Star And Dagger | Stephanie Neigel | Megaloh | NONONO | The Strypes | Bahar | Mad Heart | Daniel Schumacher | Ana Popovic | ZZ Ward | The Frown | Krewella | Johnossi | Le Youth | The Civil Wars | Heinrich von Handzahm | Rag Dolls | Nelson | Elliphant | Vanbot | Josephina | Prime Circle | Martin and James | Jarell Perry | Ivy Quainoo | Crystal Fighters | Capital Cities | Gregory Porter | Club8 | Shane Filan | Siri Svegler | Milky Chance | Atlas Genius | Jillette Johnson | Garland Jeffreys | Gerald Clayton | Lescop | James Blunt | Hugh Laurie | London Grammar | Keith Urban | Jamie Cullum | Kreuz Ost | Black Onassis | Wes Mack | Ben Pearce | Antun Opic | KC Da Rookee | Harleighblu | Ife Mora | Agnes Obel | Cher | Qasim | Gesaffelstein | Percival | Veeby | Yvonne Catterfeld | Cody Simpson | Dapayk and Padberg | Patricia Kaas | PAPA | Junkista | Say Lou Lou | Water Knot | George Ezra | Family of the Year | Muse | Fefe Dobson | The Bloody Nerve | Hey Ocean! | Boyzone | Charles Bradley | Isac Elliot | Carlprit | Gala | Vienna Ditto | The Graveltones | Mikky Ekko | Aloe Blacc | Flo Bauer | Like Swimming | The Brew | R5 Group | Shawn The Savage Kid | La Femme | Die So Fluid | BANKS | The Majority Says | Jenix | Wille And The Bandits | MO | Style Of Eye | Paint Me Picasso | Susanne Blech | Paper Aeroplanes | Fallulah | David Guetta | Marteria | Paloma Faith | Oonagh | Vandenbergs MoonKings | Ozark Henry | Nessi | Jonathan Kluth | Die Happy | 3A Band | Eric Bibb | Parka | Kris Bowers | Krewella | Rooftop Runners | Two Wooden Stones | Anna Aaron | Herzdame | Animal Trainer | Pixies | IVO | Steel Panther | I Heart Sharks | Cash Cash | Motorhead | Ricardo Bielecki | Otto Normal | Pentatonix | Sophie Hunger | The Arkanes | Amando Quattrone | Laurin Buser | Elaiza | John Newman | Low Roar | Bo Saris | Alle Farben feat. Graham Candy | Doja Cat | Eat The Gun | Douglas Greed | Marmozets | J Kobe | Dieter Meier | Max Giesinger | Dame | Mehrzad Marashi | Synthkartell | Ham Sandwich | Fiona Bevan | Aneta Sablik | Duke Dumont | Flip Grater | Bingo Players | Melissa Lischer | Ricki-Lee | Highasakite | Lilja Bloom | Indiana | Sofi de la Torre | George Ioannou | The Dark Tenor | Tove Lo | Example | Foxes | Kina Grannis | Santana | Ekat Bork | Steffen Linck | Felidae Trick | Eau Rouge | Michel van Dyke | Michel De Biasio | Gregor Meyle | My First Band | Zinc | Plasma | Amber Run | Anna Calvi | Ella Endlich | Secondcity | Eisenhauer | Woody Pitney | A Great Big World | Sam Smith | ANSA | La Rochelle Band | Foster the People | The Last Internationale | Chris Malinchak | Porter Robinson | Iggy and The German Kids | Iyeoka | The Majority Says | Klangkarussell | Charli XCX | The Pretty Reckless | Joe Bonamassa | ZHU | Oliver Heldens | Steve Angello | As Animals | Kyla La Grange | Fenech Soler | RUEFUES | BAP | Cosby | G-Eazy | Russian Red | Martin Goldenbaum | Lary | Grace | Adrenaline Rush | Tom Gaebel | Seether | Laing | Mirel Wagner | Kovacs | Robby Maria | Miss Bex | Spencer | Bam And Mr.Dero | Kopek | Nervous Nellie | Dee Dee Bridgewater | Alice Cooper | Juli | Adam Cohen | Nihils | James Francis Gill | Unheilig | Nico And Vinz | Hozier | Jamie N Commons | Vegas | Maraaya | Wretch 32 | Mrs. Greenbird | Till Broenner | NazB | SerGIO Fertitta | Sharron Levy | Tony Allen | Atari Teenage Riot | The Avener | Colbie Caillat | Conchita Wurst | Smashing Satellites | Max Raabe and Palast Orchester | Matt Simons | Cazzette | Mynga and Cosmo Klein | Rhonda | Josef Salvat | Acollective | From Kid | Alexa Feser | Wyclef Jean | C.J.Ramone | Monsterheart | OMI | David Pfeffer | Valentine | Dillon Cooper | Ex Cops | Nneka | Swiss & Die Andern | La Confianza | Tune Circus | I Prevail | SomeKindaWonderful | Graziella Schazad | Beyond The Black | Philip George | Years & Years | Hardwell | Calvin Harris | Charlie Winston | Emin | Olympique | Europe | Neonschwarz | Stefanie Heinzmann | Karen Harding | Christine & The Queens | Pentatones | Kafka Tamura | Boxer | Death Team | Madeon | Lindsey Stirling | Imagine Dragons | Shake Shake Go | Anti Social Media | Nightwish | Ellie Goulding | Morgan James | Torres | The Sinful Saints | The Legendary Tigerman | Robert Redweik | Pool | Tagtraeumer | Andreas Moe | Wunderkynd | SuperScum | Madonna | Martin Luke Brown | Faith Evans | MiA Mieze | Alesso | Coeur de Pirate | Lena Meyer Landrut | Francesca Belmonte | Loic Nottet | Mans Zelmerloew | Alesso | Sarah Connor | Taylor Swift | Aminata | Phela | Tove Styrke | Rihanna | Cold Creek County | Greg Holden | Hurts | The Rolling Stones | Laupaire | Bob Spring | Cheryl Green | Delta Rae | Disclosure | Lions Head | David Zowie | Tobey Lucas | Seth Sentry | Thirteen Days | Carly Rae Jepsen | U2 | Namika | Osvaldo Supino | Joe Stone | Lizz Wright | Niila | Bryan Adams | Stevans | Matteo Capreoli | Sido | Justin Bieber | James Bay | The Weeknd | Helen Schneider | Louane Emera | Troye Sivan | Kelvin Jones | David Garrett | Gin Wigmore | Selena Gomez | Ewig | Mumiy Troll | The Common Linnets | Eros Ramazzotti | Yelawolf | Demi Lovato | Mary J Blige | Shana Pearson | Felix Jaehn | Katy Perry | Andrea Bocelli | Take That | Ariana Grande | Chase & Status | Herbert Groenemeyer | Keith Richards | Gwen Stefani | Findlay | Neil Thomas | Jack Garratt | The Libertines | Rod Stewart | Seinabo Sey | Shawn Mendes | Kendrick Lamar | Leona Lewis | Lumaraa | Schiller | Mylene Farmer | 5 Seconds Of Summer | Elton John | Fall Out Boy | Drake | Set Mo | Pristine | Nisse | Yates | Black Stone Cherry | Ronan Keating | The 1975 | Larkin Poe | Topic | Kygo | Zayn Malik | Jonas Blue | Alessia Cara | The Chainsmokers | Fleur East | All Saints | The Souls | Killerpilze | Max Giesinger | Mark Forster | AaRon | Tegan and Sara | Billy | Ollie Gabriel | Lucas Newman | Little Mix | Moderat | Black Coffee | DJ BoBo | Meghan Trainor | Enrique Iglesias | Adele | Delle | Alan Walker | Axwel & Ingrosso | Alicia Keys | Justin Timberlake | Felix Jaehn & Herbert Groenemeyer | Lamiya Slimani | Rick Astley | Britney Spears | Tom Odell | Eagulls | Johannes Oerding | Calvin Harris & Rihanna | Beyonce | The Beauty Of Gemina | Zucchero | Fergie | Zara Larsson | Silbermond | Jennifer Rostock | Mike Posner | Brooke Candy | The Lumineers | Annisokay | G-Easy & Jeremih | Jennifer Lopez | Flight Brigade | Jacob Whiteside | Pitbull | Usher | Bon Jovi | Sia | Izzy Bizu | Gavin DeGraw | MIA | Norma Jean Martine | Laith Al-Deen | Daya | Fifth Harmony | Kings of Leon | Lukas Rieger | Philipp Poisel | Beck | Rebecca Ferguson | Ricky Martin | Metallica | Lady Gaga | Robbie Williams | Juicy J & Kanye West | Rag N Bone Man | Sting | Solange Knowles | Thornsteinn Einarsson | Katie Melua | Maroon 5 | Louis Berry | John Legend | The Chemical Brothers | James Arthur | Poets Of The Fall | Stefflon Don | The Legendary | Major Lazer | Afrob | Fickle Friends | Pillath | Alma | LaBrassBanda | Luke Christopher | Estikay | Von Welt | Sigala | Melanie C | Big Sean | Yasutaka Nakata | Dave | Shy Luv | Jamiroquai | Martin Garrix | Snakeships & MO | Louka | Depeche Mode | Pohlmann | Levina | Amanda | LCAW | The Bloom | Marco Mengoni and Grace Capristo | Tokio Hotel | Peter Maffay | Highly Suspect | Kenay | Max Prosa | Matthias Reim | DJ Khaled | Elle King | Future | Lotte | Kyles Tolone | Kasabian | Faber | Stargate | Joey Badass | Gretta Ray | Sameday Records | Beth Ditto | Falco | Quinn Sullivan | John Mayer | Nico Santos & The Broiler | Little Dragon | Joel Brandenstein | Jennifer Hudson | Noah Cyrus | Nothing But Thieves | Harry Styles | Shakira | Miley Cyrus | Olli Banjo | Foo Fighters | Camila Cabello | Roger Waters | Natalia Avelon | Naaz | Balbina | Martin Garrix & Troye Sivan | Kirstin Maldonado | Train | Kaiser Franz Josef | Michael Patrick Kelly | Arcade Fire | Big Boi | Wrabel | Pharrell Williams | AC DC | dePresno | Superfruit | Elles Bailey | Nick Jonas | Kesha | Jain | Russ | Casper | Kenny Wayne Shepherd | Culcha Candela | French Montana | SZA | Wunderwelt | Prinz Pi | The Gardener & The Tree | Shamans Harvest | Hare Squead | Jay Sean | T Pain | Wizkid | Elvis Presley | Black Country Communion | Khalid | Louis Tomlinson | Grace Carter | AJR | Declan McKenna | Tom Grennan | Benjamin Richter | Philipp Dittberner | The Shins | Grizzly Bear | Chris Brown | LCD Soundsystem | Pink | Jessy Martens | Joon Moon | Jonny Lang | Moses Pelham | The Script | Rick Ross | Rogers | Arch Enemy | Ace Tee | Antje Schomaker | Walk The Moon | OMD | Prettymuch | Tom Walker | Pete Wolf Band | Bryson Tiller | Bootsy Collins | First Aid Kit | Lo Moon | Carla Bruni | Michael Jackson | Yungen | Lena | Guy Sebastian | Gavin James | Janice | Lost Kings | Evanescence | MGMT | NERD | Leonard Cohen | Haematom | Moon Taxi | Die Fantastischen Vier | Three Days Grace | Nat Conway | AuRa | Wisin | Kelvyn Colt | Jacob Sartorius | Revolverheld | Mariah Carey | 10 Years | Lecrae | Abraham Mateo | Grace VanderWaal | Miguel | fab | Ria Mae | Judas Priest | Craig David | Shout Out Louds | Eminem | The Wake Woods | Clara Louise | Mario Novembre | Oren Lavie | The Vaccines | G4SHI | The Voidz | The Neighbourhood | Maitre Gims | JB Dunckel | Beth Hart and Joe Bonamassa | Tinashe | Kylie Minogue | The Wholls | Skott | Parson James | Susi Kentikian | Manic Street Preachers | Alex Aris | Fishbach | I Salute | Tom Misch | Matt Terry | Saxon | Nakhane | Nicky Jam | Mustasch | Deva Mahal | 21 Savage | Willie Nelson | Paul Kalkbrenner | CNCO | Ruel | Snakehips | Bleachers | Maluma | Prince Royce | Fantastic Negrito | Anna Leone | Leon Bridges | OK Kid | Snoop Dogg | Becky G | Bury Tomorrow | Nicki Minaj | Yo Gotti | Christina Aguilera | Barbara Schoeneberger | Lykke Li | Folly Rae | Backstreet Boys | K 391 | Amy Shark | Preme | Childish Gambino | Celine Dion | Post Malone | Daughtry | Sero | Capital Bra | VanJess | Samm Henshaw | Marshmello | Alice Merton | LEA | Joris | Nicky Jam and Will Smith and Era Istrefi | Nao | The Carters | Cosha | Adesse | Wet | Justin Jesso | Marteria and Casper | The Internet | Jeyz and Calo | Tina Guo | Lowes | Voyce | Lance Butters | 2Cellos | Travis Scott | Jonas Kaufmann | Jean Michel Jarre | Tash Sultana | Ilira | LSD | Bring Me The Horizon | Dua Lipa | Marcus and Martinus | Delil | Klingande and Broken Back | GoldLink | Elley Duhe | Magic! | Silk City | Avril Lavigne | Shotty Horroh | Ina Regen | Declan J Donovan | Bad Sounds | Causes | Mikolas Josef | Barbra Streisand | Isaiah | Lil Peep | King Princess | Flora Cash | Maxwell | Wild Culture | Steve Aoki | Danny Avila | ASAP Rocky | Octavian | Call Me Karizma | Toni Romiti | Mark Ronson | Professor Green | Zedd | Ward Thomas | Sasha Sloan | Chase Atlantic | Larsito and Mandy Capristo | Jonathan Hellberg | Lauren Jauregui | Half Alive | Maggie Rogers | Koffee | Yung Pinch | Broken Back | Maren Morris | Sara Bareilles | UPSAHL | Bosse | Wincent Weiss | Leader Of Down | Normani | Dendemann | Cage The Elephant | Avantasia | Rak-Su | Bars and Melody | Carrie Underwood | Dennis Lloyd | Dean Lewis | Von Wegen Lisbeth | Dolly Parton | Billie Eilish | Johnny Cash | David Bowie | Miles Davis | Bob Dylan | Patti Smith | Alanis Morissette | Beady Eye | Kane Brown | Joanne Shaw Taylor | Walking On Cars | Rita Ora | Logic | Shaggy | Kyd The Band | Bakermat | Missio | Diplo | Lil Nas X | Jonas Brothers | Bruce Springsteen | MUNA | Adel Tawil | CZYK | Labrinth | Shindy | Frank Turner | Conan Gray | Tyler Childers | Freya Ridings | Michael Kiwanuka | Fletcher | Louis Held | Keane | Elen | Mura Masa | Yungblud| Dermot Kennedy | Sam Fender | Benny Blanco | Sheryl Crow | Sean Paul | Freddie Mercury | Iggy Pop | K.Flay | Shirin David | The Beatles | SuperM | Niall Horan | Emma Steinbakken | Alexander Oscar | Summer Walker | Marius Mueller-Westernhagen | Meduza | Cher Lloyd | Halsey | Kiana Lede | Lola Marsh | Juice Wrld | Marilyn Manson | Hootie And The Blowfish | Luke Combs | Celeste | J Balvin | Oh Wonder | Tiziano Ferro | Louis Tomlinson | The Who | George Michael | Liam Payne | Gentleman | Lewis Capaldi | Dagny | Easy Life | Bob Marley | Mae Muller | Elias | Chelsea Cutler | DeathByRomy | Patricia Kelly | JP Cooper | Pietro Lombardi | Jessie Reyez | Clueso | Mabel | Arizona Zervas | Anica Russo | Bodyformus | Ozzy Osbourne | Johnny Orlando | Lennon Stella | Elif | Kiara Nelson | The Killers | Soolking | Badmomzjay | DaBaby | Pearl Jam | Apache 207 | Lil Baby | Machine Gun Kelly | Danna Paola | Maria Mena | Bow Anderson | John Lennon | Yello | The Chicks | Cro | Blackpink | Melody Gardot | Lang Lang | Chris Stapleton | Jax Jones | Ella Mai | Teyana Taylor | Julia Michaels | Rosanne Cash | Jeremy Loops | Bree Runway | Megan Thee Stallion | Tini | Jason Derulo | Kid Cudi | Paul McCartney | Michele Morrone | Dj Snake | NF | 50 Cent | Aerosmith | Amy Winehouse | Jay Z | Alicia Awa | Billy F Gibbons | Mick Jagger | 24kGoldn | Jan Delay | Bullet For My Valentine | Martin Garrix x Bono x The Edge | Maneskin | Willow | Rio Reiser | Yaenniver | Olivia Rodrigo | Joy Crookes | Mimi Webb | Jon Batiste | Electric Callboy | Fivio Foreign | The Kid LAROI | Domiziana | A-ha | Nina Chuba | Disarstar | Shania Twain | Esther Graf | Raye | reezy | Luciano | Ice Spice | Twenty4Tim | Latto | Kim Petras | Rosalia | Alli Neumann | Blink-182 | Alvaro Soler | Tyla | Tate McRae | Central Cee | 6PM RECORDS | Renee Rapp | Sofia Carson | Skepta | Paula Hartmann | Julia Meladin | Sabrina Carpenter | Perrie Edwards | Lune | BabyMetal | Apsilon

About StarStatements.com


 
 
Home  |  About StarStatements.com  |  Contact  |  Impressum  |  Press Releases  |  Newsflash  |  Terms and Conditions  |  Privacy Policy  |   Stars Login

© 2009 + ® 2011, Star Statements International – Celebrity Statement Worldwide 2024